Batoh na desítky let

Každý batoh můžeš hodit na záda a odnést v něm, co potřebuješ. Pouze pořádný batoh ale nebude při pohybu na obtíž a neudělá z tvých ramen fašírku. Pořádný batoh protáhneš ledovou stěnou i deštným pralesem, aniž by na něm povolila jediná nitka. A věř, že pořádný batoh poznáš.

Nabalené dobrodružstvím

Greg Lowe vyrobil v roce 1967 batoh, který se dočista vymykal tehdejším standardům. Dnes je to už jinak – Lowe Alpine standardy ve výrobě batohů spoluutváří.
Lowe Alpine AirZone Active

Turistické

Po práci za město, o víkendu na Šumavu a i vícedenní alpský okruh se zvládne.
Lowe Alpine AirZone Camino Trek

Trekingové

Spousta místa a perfektní zádový systém. Spolehlivý domov na zádech.
Lowe Alpine Depot

Cestovní

Kapsa na notebook, rozměry palubního zavazadla a design. Kam vlastně míříš?
Lowe Alpine Halcyon

Horolezecké

Jednoduchost a odolnost. Uprostřed stěny potřebuješ, jen aby vše fungovalo.

Garance funkčnosti

Nešetrné zacházení na letišti, dření ve skalních spárách a komínech, stísněný bivak ve stěně. Život se s batohem nemaže. Nicméně nefunkční zip, roztrženou tkaninu nebo prasklou přezku, to vše umíme vyřešit – vyměnit či opravit.

Doživotní záruka

Objevíš-li do dvou let od zakoupení na batohu výrobní vadu, opravíme ji nebo batoh vyměníme za nový. A pokud se výrobní vada projeví po delší době, bezplatně ji opravíme.
Vše o opravě a záruce
Jeff a Greg Lowe

Tři bratři jménem Lowe

Greg, Mike a Jeff Lowe mířili vždy vysoko. Už ve dvaceti letech se zařadili k horolezecké světové špičce. K výjimečným výkonům potřebovali také adekvátní vybavení – které ovšem neexistovalo, dokud si ho bratři sami nenavrhli a nevyrobili. Greg Lowe ve své dílně v Utahu vytvořil prototyp lezeckého cepínu se zakřiveným hrotem či závěsný stan pro bivakování ve skalních stěnách. A když pak v roce 1967 vyšel ven s horolezeckým batohem s inovativním vnitřním rámem, kompresními popruhy a dalšími nikdy předtím neviděnými funkcemi, zrodil se vzor pro všechny moderní technické batohy.
Příběh Jeffa Lowa

Zjisti první poslední

Prát, nebo neprat?

Většinou stačí otřít batoh houbičkou či hadříkem namočeným v mýdlové vodě – vždyť je to jen batoh. Pračka bude v očistě jistě důslednější, má to ovšem své meze: maximální teplota 30 °C, žádná aviváž a nepoužívat sušičku – vysoká teplota může batoh poškodit. A pozor: aby se především větší batoh vůbec vměstnal do pračky, bude nutné z něj vyjmout vnitřní výztuhy a rámy, což příliš nedoporučujeme – bývá obtížné je znovu správně vložit. Takže houbička a mýdlová voda představuje nakonec i pohodlnější řešení.

Kam s batohem po túře?

Do skříně, na věšák, do komory. Když batoh nepoužíváš, ulož ho na stinné místo mimo dosah přímého slunečního záření, pod jehož působením tkaniny, gumové a plastové díly degradují.
Jak se starat o batoh

Jak se s batohem netrápit?

Při výběru batohu se zaměř na výšku zádového systému. Je to podobné jako s oblečením – potřebuješ rozměr, který pasuje na tvou postavu. Dámské batohy Lowe Alpine (označení ND) mají o několik centimetrů nižší zádový systém než batohy pánské. A mnoho pánských modelů má k základní variantě také variantu Large s ještě vyšším zádovým systémem pro vysoké postavy. Objemnější batohy (od 30 litrů výše) mají zádový systém zpravidla také nastavitelný – v rozmezí 5 cm.
Jak nastavit batoh
Vyber si jazyk
envelopemagnifiercrossmenuchevron-upchevron-down