Horofígle

Zkušenosti, zkušenosti, zkušenosti. Můžeš je sbírat stylem pokus-omyl, nebo si posluž těmi, co už nasbírali jiní. Tady je vše, co víme o botách, batozích a toulání po kopcích.

Inspiruj se od nejnovějších

Fungují nepromokavé ponožky?

Ano i ne. Fyzika se totiž obejít nedá, takže i nepromokavé ponožky mají své limity. Někdy jsou nevhodné a jindy zase nepostradatelné.

Kdy fungují nejlépe

Ultralehké batohy

Nízká hmotnost je důležitá. Ale sama o sobě není samospásná – a musí jít ruku v ruce s odolností a s tím, jak dobře se batoh ponese.

Odlehči svůj batoh
Odpočívající pár v horách

Jak nemít puchýře

Puchýřům se dá docela dobře předcházet. A i když už se začne nějaký klubat, pořád ještě se dá pokračovat v cestě bez bolesti a utrpení.

Jak na puchýře
Zimní cesta lesem

Co si obout v zimě

Vlhkost, mráz, ledovatý terén, sníh po kolena. Některé boty jsou v zimě lepší než jiné. Třeba proto, že nekloužou. Podívej se, které to jsou.

Správné zimní obutí
Detail Vibram podrážky

Pravda o podešvích

Stovky vzorků a stovky směsí. A teď v tom najít tu správnou kombinaci, aby podrážka neklouzala a taky něco vydržela. Zjisti, po čem to vlastně šlapeš.

Podívej se na podrážku
Výhled z Rab spacáku ze stanu

Delší život pro tvé vybavení

S respektem ke svému okolí i tvojí peněžence. Zjisti vše o materiálech, jejich údržbě a možnosti poslat vybavení Rab a Lowe Alpine na opravu.

Prodluž věcem život
Vyber si jazyk
envelopemagnifiercrossmenuchevron-upchevron-down