Vybavení pro běsnění živlů

Hory se nikoho neptají, je-li dobře připraven. Máš mokrá ramena, zplihlo ti peří, zuby drkotají o sebe, v nacucaných rukavicích ani nezašroubuješ karabinu a zatímco zuří vánice, ty zápasíš se zipem? Když to potřebuješ nejméně, ukáží se slabé stránky vybavení. Rab o tom dobře ví – a dělá vše pro to, aby jeho slabé stránky neexistovaly.

Šatník s mantrou odolnosti

Když Rab Carrington ušil v podkroví svého domu první spací pytel, chtěl především, aby v horách dobře sloužil. A to platí dodnes – spolehlivost vítězí nad přetechnizovaností.
Rab Prosar Jacket

Oblečení

Jednoduché věci fungují v horách nejlépe – na to Rab sází při alpinismu, lyžování či běhání.
Rab Pivot GTX Gloves

Rukavice

Prodyšné na trail, odolné do stěny, hřejivé na lyže a péřové pod vrchol osmitisícovky.
Rab Mythic Ultra 400

Spacáky

Hydrofobní husí peří, odolná tkanina Pertex®, promyšlená konstrukce a klidné snění až do rána.
Rab Aeon Ultra 28

Batohy

S lehkým batohem je život snazší. To platí na horském trailu, ve skalní stěně a také s lyžemi na nohou.

Garance funkčnosti

Drobné šrámy představují součást hry. Nohavice roztržené od maček, zlomená stanová tyč, prasklá přezka na batohu – to se stává. A vše má řešení – dokonce i v průběhu měsíčního putování po Himálaji. Pokusíme se zajistit náhradní díl i zcela nový kus vybavení kdekoliv na světě jeho rychlým zasláním nebo prostřednictvím lokálního zastoupení Rabu. A zjistíš-li jakoukoli výrobní vadu, vyřešíme ji:

Doživotní záruka

Objevíš-li do dvou let od zakoupení na vybavení výrobní vadu, opravíme ji nebo vyměníme produkt za nový. A pokud se výrobní vada projeví po delší době, bezplatně ji opravíme.
Vše o opravě a záruce
Rab Carrington

Spacák z Buenos Aires

Bedny s vybavením pro patagonskou horolezeckou výpravu uvízly kdesi uprostřed Atlantiku a Rab Carrington osiřel v ulicích Buenos Aires – dočista bez prostředků. Jediným světlým bodem mezi všemi těmi nepřejícími okolnostmi se stal Hector Vieytes, který zavedl Raba do své šicí dílny a v lezecky promarněné zimě roku 1973 ho alespoň naučil, jak vyrobit pořádný spací pytel. Po návratu z Jižní Ameriky se pak Rab Carrington stále častěji zavíral na půdě svého domu v britském Sheffieldu a v roce 1981 ušil první péřový spacák, který nesl jeho jméno – Rab.
Příběhu Rabu

Zjisti první poslední

Jak se získává peří do bund a spacáků?

Samozřejmě – roste na tělech ptáků. Responsible Down Standard, ke kterému se Rab hlásí, nicméně zaručuje, že peří použité v bundách či spacích pytlích pochází pouze z evropských farem, kde kachny a husy žijí ve zdravém prostředí, nedostávají do stravy hormony, netrpí bolestí či strachem a trhání peří z těl živých ptáků je nepřípustné.

Hřeje peří také ve vlhkém prostředí?

To od Rabu ano. Je totiž ošetřené hydrofobní (vodoodpudivou) úpravou, kterou Rab vyvinul společně s firmou Nikwax. Péřová vlákna pak nepřijímají vlhkost, náplň zůstává nadýchaná a bunda či spacák izolují stále stejně dobře.
Praní oblečení a spacáků

Jaký je dopad výroby na planetu?

Rab se v roce 2020 stal klimaticky neutrální společností a do roku 2030 má cíl snížit své emise skleníkových plynů co nejblíže k nule. Při výrobě používá Rab recyklované materiály, omezuje leteckou přepravu zboží a zbytečné obaly odstraňuje nebo je nahrazuje obaly recyklovatelnými. Jakožto člen Fair Wear Foundation je Rab transparentní ohledně výroby, se svými partnery po celém světě spolupracuje dlouhodobě a usiluje o zlepšení pracovních podmínek lidí pracujících ve výrobě.
Jaké materiály Rab používá
Vyber si jazyk
envelopemagnifiercrossmenuchevron-upchevron-down