Návykové ponožky

Možná tě taky napadá, co může být na ponožkách jinak. Jsou to prostě ponožky, no ne? Představ si ale, že je ani po týdnu nevypereš. Budou zapáchat? Kdepak. Dokonce zůstanou příjemně měkké. A ani po letech používání se neprošoupou. Jeden pár Bridgedale vydá za deset jiných.

Šuplík o několika párech

V severoirském Newtownards se ponožky vyrábějí jinak než většina dalších ponožek na tomto světě. Ve výsledku tedy vystačíš jen s několika málo páry – a tedy ušetříš.
Bridgedale Hike LW MP

Turistické

Už sedmý den a pořád v jednom páru? Ponožky pro čtvero ročních období a stovky cílů.
Bridgedale Trail Run UL T2 MS

Běžecké

Trail se mění, vášeň zůstává. Vyběhni v nízkých či vyšších, v teplejších či ultra prodyšných.
Bridgedale Storm Sock LW

Nepromokavé

Promokají ti boty? Nebo po předchozí túře ještě neuschly? Tohle je řešení pro suché nohy.
Bridgedale Ski Lightweight

Lyžařské

Zostra na černé, v tempu na skialpech či docela pohodově. Odlišná gramáž pro odlišné dny.

S doživotní zárukou

Každý pár ponožek Bridgedale projde před opuštěním továrny v severoirském městečku Newtownards ruční kontrolou. S takto ověřenými ponožkami pak získáš i doživotní záruku na zpracování a použité materiály. Objevíš-li tedy závadu nebo se ti ponožky při používání – a nikoli tvou vinou – rozpářou, vyměníme ti poškozený pár za nový.

Dva páry na 3528 kilometrů

V Newtownards se vyráběly ponožky už za první světové války. A vyrábí se tam dodnes.
Začíná to u přírodního vlákna, nejčastěji z merino vlny. To se „omotá“ odolnějším vláknem syntetickým a z této kombinace následně vzniká hustý a houževnatý materiál, který vydrží i léta používání. Po upletení ale zůstávají ponožky ještě o dost větší než výsledný produkt. Až poté, co se opakovaně vyperou v páře a poněkolikáté vytvarují na kopytě, získají výslednou velikost. Díky tomu se ponožky Bridgedale nesrazí ani o píď a navždy si zachovají svůj tvar.
jak vybrat ty správné

Zjisti první poslední

Jaktože nezapáchají?

Celý den na nohou – už se těšíš, až si večer zuješ boty a připravíš na vařiči jídlo. Ponožky Bridgedale můžeš vyvětrat na stanové šňůře nebo v nich rovnou vklouznout do spacáku. A ráno zase pokračovat s tím stejným párem, protože přirozené antiseptické, antimykotické a antibakteriální vlastnosti merino vlny zabraňují tvorbě zápachu.

Kolik opravdu vydrží?

Petr Kosek si v roce 2018 vzal na 3528 km dlouhý Appalachian Trail – nejstarší ultratrail na světě vedoucí přes čtrnáct amerických států – pouze dva páry ponožek Bridgedale. Nejen že s nimi po čtyřech měsících a 140 výškových kilometrech došel do cíle – oba páry nadále používal i po návratu.

Jak fungují nepromokavé ponožky?

Součástí třívrstvé konstrukce je totiž strečová PU membrána Hydrotech, která nepropustí vlhkost zvenčí, ale přitom umožní odvod potu. Vnější vrstvu ponožek tvoří odolný nylonový úplet a vnitřní vrstvu pak příjemná merino vlna.
Vyber si jazyk
envelopemagnifiercrossmenuchevron-upchevron-down