Ze starých staronové

V Asolu odjakživa vyrábějí boty tak, aby se daly opravit. Aby se u nich dala vyměnit podešev, mezipodešev i gumová obsázka. Tvoje pohorky tak po měsíční kůře v Itálii budou v kondici pro další roky na horách.

Kdy je čas na opravu

Sešlapaná podešev s mizejícím vzorkem je signálem, který nemůžeš přehlédnout. Ale impulsem pro opravu je i ztvrdnutí materiálu mezipodešve nebo jeho drolení. To značí hydrolýzu polyuretanu a podešev ti tak může brzy celá odpadnout – třeba uprostřed treku.
U bot s polyuretanovou (PU) mezipodešví proto uděláš dobře, když si po 6 letech používání necháš podrážky preventivně vyměnit. Doporučujeme to.
Jaké boty se ještě dají opravit?
Svršek bot zasílaných k opravě musí být zachovalý – kůže nesmí být ztvrdlá a tkanina se nesmí třepit nebo být protržená. Stejně tak vnitřní futro nesmí být poškozené – pata a špička jsou místa, kde k prodření dochází nejčastěji.

Jak probíhá oprava

Když tvé Asolo boty pošleme na opravu přímo k výrobci do Itálie, vrátí se ti opravené za 3 – 4 týdny: s novou podešví, mezipodešví, gumovou obsázkou, tkaničkami, vnitřní stélkou, vyčištěným svrškem a opravenými švy. Celý proces opravy vypadá takto:
1

Strhne se podrážka a obsázka

Boty se nasadí na kopyto a vloží se do nahřívacího stroje, ve kterém guma změkne, a tedy se snáze odstraňuje. Podešev, mezipodešev i gumová obsázka – to vše se musí strhnout.
2

Odstraní se zbytky

Pozůstatky lepidla a dalšího materiálu se kousek po kousku strhnou a spodní část a špička bot se obrousí. Zároveň se zkontroluje, zda jsou všechny švy v pořádku a ty poškozené se případně opraví.
3

Nalepí se obsázka

Na boty se nalepí tenký pásek, aby se lepidlo při nanášení na kůži nedostalo tam, kam nemá. Lepidlo se nanese také na rub gumové obsázky a obojí se nechá zaschnout. Poté se lepidlo aktivuje v nahřívacím stroji a obsázka se nalepí na boty.
4

Nalepí se podrážka

Okolo bot se opět nalepí pásek pro ochranu před znečištěním lepidlem. Po nanesení se lepidlo nechá uschnout a aktivuje se v nahřívacím stroji. Aby se potom podrážka s botami perfektně stmelila, vloží se boty do chladícího stroje.
5

Vyčistí se svršek

V poslední fází se svršek bot upraví a vyčistí ve speciálním stroji. Do bot se také vloží nová vnitřní stélka a navléknou se nové tkaničky. A je hotovo.

Na kolik oprava vyjde

2 100 Kč u výrobce v Itálii

(výměna podešve, obsázky, stélky, tkaniček, oprava švů)
Přímo výrobce ti vymění podešev, mezipodešev a gumovou obsázku za originální díly pasující přímo ke tvým botám. Také ti vyčistí svršek, opraví švy, dostaneš novou stélku a tkaničky.
Oprava zabere 3 - 4 týdny.
Cena opravy řady Alpine je 2 400 Kč.

1 700 Kč v České republice

(pouze výměna podešve)
V ověřené obuvnické dílně ti vymění pouze podešev za Vibram Duo Radiant s MegaGrip technologií a tlumením EVA.
Oprava zabere cca 2 týdny.

Modely FugitiveDrifterCeriumStynger a další s obsázkou specificky vsazenou do svršku bohužel v Česku opravit nelze.

Co musíš udělat

Pokud jsou tvé boty k opravě způsobilé (viz Jaké boty se ještě dají opravit?), udělej fotky celkového vzhledu a detailu poškození a vyplň formulář. Až ti potvrdíme, že boty přijmeme do opravy, můžeš je čisté poslat na následující adresu. Opravené boty ti pak pošleme na dobírku.
Boty nezpůsobilé pro opravu posíláme zpět.
SPORT prima spol. s r.o.
Legionářů 3084/36
695 01 Hodonín
Tel: +420 518 343 185
Oprava Asolo

Prodluž botám život

Tou správnou péčí. Vlhkost, bláto, ostré kameny, sluneční záření, celodenní pochody, lezení po skále, těžký batoh na zádech – to vše zanechá na botách šrámy. Trochu jim pomoz a budou to zvládat o několik let déle.
péče o boty

Boty od rodiny ševců

Poctivý švec ti vyrobí boty, které vydrží. Boty, které nepovolí ve švech uprostřed dvoutýdenního pochodu. Poctivý švec tvé boty dokonce po letech nošení opraví a připraví je na další roky dobrodružství. A takoví ševci opravdu jsou – v italské rodině Zanatta.
vše o značce asolo
envelopemagnifiercrossmenuchevron-upchevron-down